215/70R16 100T Atlander Lander Studs Atl77

98.20

Atlander Lander Studs Atl77 215/70R16 100T nastarengas

EU-rengasmerkintä:
Polttoainetehokkuus:
Märkäpito:
Melupäästö:

* Tämä rengas tulee suoraan Tallinnan varastolta. Toimitusaika 3-8 arkipäivää (keskimäärin 3-4 arkipäivää) Postin kyydillä.

* Meillä voi olla useita samoja rengasmalleja ja kokoja myynnissä (renkaita tulee useilta varastoilta). Valitse halvin vaihtoehto!

20 varastossa

Tuotetunnus (SKU): to193814 Osasto: Avainsanat tuotteelle , ,

Kuvaus

215/70R16 100T Atlander Lander Studs Atl77

Atlander LanderStuds ATL77 on suunniteltu talven äärimmäisiin olosuhteisiin: jäällä, lumella ja liukkailla teillä. Rengas yhdistää runsaan määrän nastoja, optimoidun pintakuvion sekä uuden sukupolven kumiseoksen, joka säilyttää joustavuutensa kylmissä lämpötiloissa. Erittäin edullinen, mutta toimiva nastarengas Suomen olosuhteisiin.

  • ATL77‑mallin nastat on sijoiteltu tietokonesimulaatioiden perusteella siten, että keskiosan nastat parantavat jarrutus- ja kiihtymispitoa, kun taas olkapäänastat tukevat pitoa kaarteissa ja kaistanvaihdoissa. Tämä rakenne tuo tasapainoa ajamiseen haastavilla, jääisillä teillä.
  • Rengas sisältää runsaan määrän nastoja (pitkälle toista sataa), mikä Atlanderin mukaan on optimaalinen määrä, jotta nastarengas pysyy mahdollisimman hiljaisena, kuluttaa vähemmän polttoainetta ja samalla tarjoaa riittävän pidon maassa.
  • Pintakuvion keskellä on “kynsimäinen” rakenne, joka parantaa suuntavakautta suoralla ajolla. Tämä rakenne auttaa myös nastojen pysymistä paikallaan paremmin kiihdytyksissä ja jarrutuksissa.